"Голоси з-за океану": в Дніпрі відкрили виставку про українців, які пережили Голодомор і переїхали до Австралії


У вівторок, 5 листопада, у Дніпрі відкрили фотовиставку "Голоси з-за океану", створену Національним музеєм Голодомору-геноциду та Союзом українських організацій Австралії

Про це повідомляє "Радіо Свобода". Об этом сообщает publizist.in.ua со ссылкой на СМИ.

Виставка працює в Дніпропетровському національному історичному музеї імені Яворницького. В експозиції представлені масштабні чорно-білі портрети та спогади про 1932-1933 роки 26 жителів різних регіонів України, які пережили Голодомор, а потім емігрували до Австралії. Саме в Австралії цих літніх людей розшукали кураторки проєкту — австралійки українського походження Яніна Грін та Галина Костюк, які сфотографували українців і записали їхні розповіді.

За словами наукової співробітниці столичного Національного музею Голодомору-геноциду Яни Гринько, яка презентувала виставку в Дніпрі, ці люди дуже хотіли, щоб про них та про їхні родинні історії дізналися в Україні.

"Вони всі були дітьми, але пам’ятають події Голодомору, дещо пам’ятають з розповідей своїх батьків. До портретів прикріплені конверти. У кожному — спогади людини. Наприклад Семен Козлов. Він згадує про річковий вокзал у Києві. Коли він був маленьким, він бачив, як з кораблів розвантажували тіла померлих. Бабуся йому пояснювала, що то були люди з сіл, які намагались потрапити до Києва, аби врятуватись від голоду, і помирали по дорозі… Виставка була створена 2018 року й спершу презентована в Мельбурні. З того часу кілька людей, портрети яких представлені на виставці, вже померли", — розповіла Яна Гринько.

Керівник Південно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Ігор Кочергін зазначив, що літні люди з Австралії, які взяли участь у проєкті, без пересторог і страху згадують про пережитий голод — на відміну від свідків Голодомору, які живуть в Україні.

"Всі вони з Австралії. Вони не відчували на собі тотальної радянської пропаганди й не боялися говорити про цю трагедію. Вони розповіли про це, говорили про це як про трагедію і як про геноцид, свідомо влаштований проти них, проти їхніх сімей, проти всього українського народу. Багато ж з тих, хто залишився тут, бояться досі про це говорити", — сказав Ігор Кочергін.

Кожен відвідувач виставки матиме змогу написати листа тій людині, свідчення якої прочитав. Всі листи передадуть до Австралії.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/11/05/quotgolosy_z_za_okeanuquot_v_dnipri_vidkryly_vystavku_pro_ukrayinciv_yaki_perezhyly_golodomor_i_pereyikhaly_do_avstraliyi”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя